MENU

Hydroizolacja

Gdzie można stosować polimocznik?

Polimocznik dzięki swoim właściwościom hydroizolacyjnym i antykorozyjnym może zastąpić tradycyjne materiały i rozwiązania. Umożliwia wykonanie trwałych powłok odpornych na działanie czynników mechanicznych i chemicznych, długotrwałym działaniem UV oraz wody.

 

Polimocznik (beton + metal)

Firma Termo-Kraft posiada w swojej ofercie powłoki polimocznikowe i hybrydowe. Materiał charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne w tym na promienie UV. Powłoki stosuje się na pokrycia dachów, metali, konstrukcji betonowych i wszystkich miejsc potrzebujących solidnej hydroizolacji. Metoda natryskowa powoduje szybkie i równomierne pokrywanie powierzchni, polimocznik zastyga w bardzo krótkim czasie dzięki czemu obiekty mogą być bardzo szybko oddawane do użytku.

 

Posadzka przemysłowa.

Dzięki zastosowaniu Almacoat Primer Concrete gruntu głęboko penetrującego oraz warstwy polimocznikowej Almacoat Floor otrzymujemy powłokę bardzo dobrze związaną z betonem. Powłoka ta chroni beton przed korozją mechaniczną i chemiczną, a dodatkowo zapewnia bezspoinowość, amortyzuje i wygłusza ruch kołowy (w tym wózki paletowe, gdzie nacisk na koło jest ogromny), zapewnia powłokę antypoślizgową a zarazem jest  łatwozmywalna. Upadek nawet ciężkiego przedmiotu na posadzkę nie powoduje wykruszenia ani pęknięcia powłoki.

 

hydroizolacja podłoża

 

Dużą zaletą jest forma natryskowa, która pozwala na łatwe pokrycie miejsc gorzej dostępnych oraz połączenie z innymi powierzchniami np. ściany, słupy.

System oparty na polimocznikach znajduje szczególnie zastosowanie w halach produkcyjnych, gdzie bardzo ważna jest szybkość wykonania i szybki powrót do trybu produkcyjnego. Wykonana posadzka można poddać maksymalnym obciążeniom już po 24h od natrysku.

 

Technologia basenowa.

Tradycyjna technologia wykonania basenu w niecce żelbetowej przysparza wiele problemów już po pierwszym sezonie, w szczególności dotyczy to basenów zewnętrznych. Dochodzi do nieszczelności hydroizolacji, płytki ceramiczne pękają po sezonie zimowym, pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia w fugach. Tych problemów możemy uniknąć stosując technologię ALMACOAT opartą na polimocznikach.

Bezpośrednio na odpowiednio przygotowaną powierzchnię betonową aplikujemy Almacoat Primer Concrete podkład bezrozpuszczalnikowy, głęboko penetrujący, który zapewnia bardzo dobrą przyczepność dla warstwy polimocznikowej Almacoat Floor Powłoka polimocznikowa zapewnia hydroizolację a zarazem wierzchnią warstwę użytkową, odporną mechanicznie oraz odporną na działanie agresywnych substancji chemicznych stosowanych do czyszczenia basenu. Dużym atutem jest szybkość wykonania i szybka możliwość napełnienia basenu wodą – już po kilku godzinach od zakończenia robót wykonawczych.

 

izolacja basenu

 

Niecki basenowe są narażone na odkształcenia konstrukcyjne, spowodowane naporem wody na powierzchnie ścian. Polimoczniki dzięki wysokiej elastyczności (powyżej 400%) są odporne na tego typu odkształcenia, a dodatkowo przenoszą rysy podłoża do 2mm.

System ALMACOAT posiada atest PZH dopuszczający do stosowania w basenach pływackich.

 

Tarasy, balkony.

Do realizacji małometrażowych takich jak tarasy lub balkony, oprócz standardowych powłok natryskowych doskonale nadaje się do tych celów metoda ręcznej aplikacji masy polimocznikowej – Almacoat Floor SL.

 

hydroizolacja tarasu

 

Obie metody można stosować na nowe obiekty (np. pod płytki, pod wylewkę lub jako hydroizolacja i warstwa wierzchnia użytkowa) a także do renowacji starych okładzin ceramicznych.

Zapewniają niezawodną, bezspoinową hydroizolację wodo i paroszczelną barierę, która jest odporna na przebicia, i która może pełnić funkcję warstwy użytkowej wierzchniej. Szybkość zaizolowania średniej wielkości tarasu to jeden dzień, a oddanie do użytku następuje maksymalnie po kilku godzinach od zakończenia prac

Realizacje

16.12.2020

izolowanie dachu i fundamentów domu